بسیاری از بیماری ها باطب سوزنی درمان می شوند

بسیاری از بیماری ها باطب سوزنی درمان می شوند

طب سوزنی (Acupuncture) یکی از اشکال، طب چینی بوده که قرن هاست برای درمان مشکلات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این طب براساس این نظریه استوار شده که انرژی در داخل و بیرون بدن و درون راه هایی که به آنها کانال های انرژی می گویند جریان دارد. این طب شامل فروکردن سوزن های بسیار نازک در پوست و برروی نقاط استراتژیکی و حیاتی بدن می شود و بیشتر برای درمان درد مورد استفاده قرار می گیرد.


 طب سوزنی (Acupuncture) یکی از اشکال، طب چینی بوده که قرن هاست برای درمان مشکلات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این طب  براساس این نظریه استوار شده که انرژی در داخل و بیرون بدن و درون راه هایی که به آنها کانال های انرژی می گویند جریان دارد. این طب شامل فروکردن سوزن های بسیار نازک در پوست و برروی نقاط استراتژیکی و حیاتی بدن می شود و بیشتر برای درمان درد مورد استفاده قرار می گیرد. برای این که درباره طب سنتی و فواید آن بیشتر بدانیم، به سراغ دکتر فراست ویس و دکتر تقی پور رفتیم. این دو از موسسین درمانگاه طب سوزنی هستند. صحبت جذاب این دو پزشک طب سنتی را با هم بخوانیم: 
خانم دکتر فراست ویس: حدود پنج سال است که در این حوزه فعالیت دارم  و دوره ها ی تخصصی طب سوزنی را  در چین گذراندم. باید بگویم که طب سوزنی در کنار طب رایج کشور اثر بخشی بزرگی دارند.
ایشان ادامه داد:  در این مرکز تمام بیماران توسط پزشک مورد بررسی  قرار گرفته و با توجه به سوابق  پزشکی و بررسی وضعیت خود بیمار  عنبیه شناسی ، زبان شناسی و بررسی کلیه آزمایشات درمان صورت میگیرد و با راهکار طب سوزنی روند درمان شروع می شود  .
 دکتر فراست ویس معتقد است که انواع بسیار مختلفی از طب سوزنی وجود دارد،که در این مرکز درمان طب سوزنی در میکروسیستم دست ، گوش ، آبدومینال یا شکمی ، اسکالپ یا سر ، مستر تانکس ، سیستم بادی ، امبدین لاغری و سلامت روند درمانی پیش می رود .
که تمام این موارد برای درمان به کار گرفته می شوند. این طب مورد تایید سازمان پزشکی جهانی است و این سازمان طب سوزنی را به رسمیت می شناسد.
ایشان افزود: فروکردن سوزن‌های بسیار نازک به نقاط خاصی از بدن که گذرگاه‌های انرژی دانسته می‌شوند باعث تسکین درد یا درمان مشکل خاصی از بیمار می‌شود. براساس تئوری طب سوزنی، این نقاط خاص بر روی مسیرهای خاصی از بدن با نام گذرگاه  باعث  آزاد شدن سلول های مربوط به درد شده و درمان را راحت می کند.
در این مرکز طب سوزنی درمان برا ی افراد مختلف با سنین مختلف صورت میگیرد تعداد جلسات درمان بستگی به نوع بیماری و افراد مختلف دارد گاهی حتی با یک جلسه نتایج چشمگیری 
حاصل می شود ودر بیماریهای مزمن تعداد جلسات بیشتری نیاز است .
بسیار ی از بیماری های تنفسی ،زنان عضلانی، سرطان بیماری عصبی ام اس  را درمان می کند.
ایشان ادامه داد: در تمامی بیماری ها نقش ذهن است که خیلی مهم و در بهبود بیماری نقش دارند. طب سوزنی  باعث تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود، در واقع این طب  تنظیم عملکرد عصبی را بر عهده دارد، وبدن با آزاد سازی سیستم ایمنی  بهبود می یابد.
دکتر فراست می گوید که طب سوزنی با آزاد سازی آندروفین به کمک می آید تا دوره درمان کاهش یابد. زمان درمان این طب گاهی در دقایق اول توسط بیمار اعلام می گردد. ولی برای درمان کلی و عمقی تا چند جلسه ادامه می یابد و ما براساس معاینه پزشک و آزمایشات نتیجه را اعلام می کنیم
ایشان ادامه داد: این طب در بیمارا ن دیابتی  تا 6 جلسه ادامه می یابد و ما با تحریک روحیه  افراد دیابتی به  نتیجه دلخواه می رسیم.
ایشان افزود: مسئولین امور پزشکی در کشورها، معمولا بهداشت جسم  را بیشتر در نظر می گیرند . ولی در این طب مهمترین بهداشت، بهداشت ذهن است. اگر بخواهیم  ریشه ای درمان شویم،  باید ذهنی بدون استرس  و نگرانی داشته باشیم.
طب سوزنی  در سه سطح  ذهن و احساس و جسم هم زمان درمان را پیش می برد و تنها طبی است  که هیچ گونه عوارضی ندارد .
دکتر محمود تقی پور
آقای دکتر تقی پور: پزشک عمومی هستم و در ضمن دورهای مختلف طب سوزنی و سنتی  را گذراند هام  و در حال حاضر در کنار خانم دکتر مشغول به طبات می باشم.
ایشان ادامه داد: دنیا از لحاظ پزشکی رو به پیشرفت سریع است. ولی این طب از دوران باستان بوده است و تنها طب مورد تایید مراکز علمی جهان است.
بیشتر طب ها منطقه ای هستند، ولی این طب  به تایید جهانی رسیده و برای هفت میلیارد آدم دنیا تجویز و درمان می شود.
ایشان افزود: از پنج هزار سال پیش  بشر کشف کرده که نقاطی در بدن وجود دارند که با سوزن  و یا حرارت و ماساژ اندروفین یا  مورفین داخلی  بدن توسط  مغز ترشح می شود  وباعث بهبود آن ارگان از بدن می شود. اگر دردی درمعده ایجاد شود، شروع درمان این گونه است که ابتدا ......در کلیه نقاط بدن می شود. سلول های مرتبط با آن را شناسایی و به بهبود درد کمک کرد.  در واقع دیوار سلولی فرکانسی از خود ترشح می کند که  روی کارکرد مغز تاثیر و بیماری درمان می شود.  تمام بدن به مانند یک مجموعه هلوگرام دار است. وقتی قلب درد می گیرد،  تمام  سلول های بدن در گیر بیماری می شود.
ایشان این طور ادامه داد: طب سوزنی در کنار طب غربی می تواند موثر واقع شود.  ما از تمام ملزومات و تکنولوژی جدید که برای تشخیص بیماری ها است، کمک می گیریم . با مراجعه به پزشک و تشخیص درد ، درمان برای ما راحت تر است. 
 تمام دغدغه پزشکان این است بیمار زودتر خوب شود و در طب سوزنی این امید با درصد بالایی انجام می گیرد.
ایشان افزود: در طب سوزنی با کمترین وقت و هزینه  بیشترین بازدهی را در بهبود حاصل می شود. در طب سوزنی باید بهداشت ذهنی را رعایت کنیم. کنترل ذهن باعث میشود از اکثر بیماری ها جلوگیری شود.
ایشان در پایان این طور ادامه داد: باید این را سر لوحه خود قرار دهیم که زمانی بهبود می یابیم که ذهنی آرام داشته باشیم.
شعار ما در طب سوزنی  راهکار استاندارد درمان، بدون دارو است
 طب سوزنی در سه سطح ذهن ، احساس و جسم به بهبود بیماری در بیماران کمک می کند .
راههای ارتباطی با مرکز طب سوزنی :
آدرس مرکز.بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا .
بعد از کلینیک بهبد . نرسیده به بیمارستان کمالی.روبروی بانک پاسارگاد. ساختمان پزشکان ۱۱۰/۲طبقه ۳. طب سوزنی