روایت بانوی تازه مسلمان‌شده ژاپنی از دین اسلام 

روایت بانوی تازه مسلمان‌شده ژاپنی از دین اسلام 

فاطمه آتسوکو هوشینو بانوی تازه مسلمان‌شده ژاپنی از عشق خود به امام علی(ع) و هموار شدن مسیر هدایت می‌گوید.

 


فاطمه آتسوکو هوشینو بانوی تازه مسلمان‌شده ژاپنی از عشق خود به امام علی(ع) و هموار شدن مسیر هدایت می‌گوید.

خانواده سبز : به گزارش تسنیم از رشت، ویژه‌برنامه‌های دهه ولایت و امامت با توجه به وضعیت فعلی کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان گیلان برگزار شد تا عید غدیر  که به‌نوعی بزرگترین عید شیعیان است را گرامی بداریم و شاهد شور و شعف در جامعه باشیم.

یکی از این ویژه برنامه‌ها، یادواره شهدای" شهید ادواردو آنیلی" و "شهید کنت لوکا" و بیعت با مولا علی(ع) بود که با حضور بانوی مسلمان شده ژاپنی" فاطمه آتسوکو هوشینو" و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گلزار شهدای رشت برگزار شد البته توزیع گوشت قربانی بین نیازمندان و پخش دعوت‌های غدیری بین مردم نیز از دیگر بخش‌های این ویژه برنامه‌ها بودند.

یکی از پژوهشگران مسائل اسلامی و تربیتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با اشاره به اهمیت عید سعید غدیر خم اظهار داشت: غدیر روز عهد و میثاق آسمانی و زمینی، روز کامل شدن دین و راضی شدن خداوند از انسان و بهترین روزی‌ست که عالم هستی به خود دیده است.

فروغ نیلچی‌زاده همدردی با دیگران و کمک به نیازمندان را از ویژگی‌ها، هنرها و مهارت‌های ناب وجودی انسان‌های مومن و شیعه امیرالمومنین علی(ع) دانست و ابراز داشت: امیرالمومنین علی(ع) همواره روز و شب خود را براساس معیارهای ناب توحیدی در خدمت بی‌منت به نیازمندان و مردم قرار می‌دادند.

وی با اشاره به یکی از نامه‌های امام علی به مالک اشتر در فرمانداری مصر تصریح کرد: آن حضرت در نامه خود به مالک اشتر فرمودند که همواره به تمام کسانی که تحت حکومت تو در مصر هستند خدمت کن و خودت را در دسترس آنها قرار بده و این افراد یا هم‌آئین تو هستند و یا هم‌آئین تو نیستند اما به‌عنوان فرزندان آدم و حوا با تو خواهر و برادر انسانی هستند.

نیلچی‌زاده اهمیت کمک به دیگران و خدمت بی‌منت به مردم از نگاه امیرالمومنین علی(ع) را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: خواهر و برادر انسانی و اسلامی کسانی هستند که قرار است ما به آنها در زندگی خود فکر کنیم و غم آنها غم ما باشد و عید غدیر روز آشکار شدن این اسرار ناب به‌دست امام علی(ع) است.

یک بانوی مسلمان شده ژاپنی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن معرفی خود اظهار داشت: من 14 سال پیش به دین اسلام هدایت شدم پس از آن با اهل‌بیت عصمت و طهارت و حضرت علی(ع) آشنا شدم و حدود 10 سال است که به سرزمین ایران مهاجرت کردم.

فاطمه آتسوکو هوشینو گفت: آشنایی‌ام با حضرت علی(ع) از طریق دعای یستشیر بود؛ من در ژاپن و در شهری نسبتاً کوچک زندگی می‌کردم؛ شهری که مسلمانی آنجا نبود و 95 درصد تحقیقاتم را به‌صورت اینترنتی آغاز کردم تا اینکه با یک سایت دعا با ترجمه انگلیسی آشنا شدم و دعای یستشیر را باز کردم.

این بانوی مسلمان شده افزود: برای من جای سوال بود که چه کسی دعای یستشیر را نقل کرده است تا اینکه متوجه شدم توسط حضرت علی(ع) نقل شده؛ خیلی اشتیاق داشتم که ایشان را بهتر بشناسم و پیگیری این موضوع بودم تا با دعاهایی که از طریق ایشان روایت شده بود بیشتر آشنا شدم.

آتسوکو هوشینو با بیان اینکه قبل از مسلمان شدنم در عالمی بی‌رنگ زندگی می کردم ولی پس از آشنایی با حضرت علی(ع) و اهل بیت(ع)، زندگی‌ام رنگین و دگرگون شد تصریح کرد: به عقیده من، دین اسلام و مکتب اهل بیت(ع) دارای ویژگی‌های خاصی است که هیچ مکتب دیگری از این ویژگی‌ها برخوردار نیست.

وی گفت: یکی از بزرگترین آرزوهایم شنیدن اذان از مسجد بود که آن را یک توفیق بزرگ می‌دانم؛ زمانی‌که تازه به ایران سفر کرده بودم فارسی‌ام خیلی ضعیف بود و بیشتر به انگلیسی صحبت می‌کردم تا اینکه برای نخستین بار در مراسمات ماه محرم که در ایران برگزار می‌شد شرکت کردم اما به‌دلیل این که فارسی‌ام ضعیف بود متوجه مداحی‌ها و سخنان فارسی نمی‌شدم و این خیلی ناراحتم کرد.

این بانوی مسلمان شده افزود: من شیعه بودم و به‌قصد عزاداری برای امام حسین(ع) در مراسمات شرکت کرده بودم ولی چون زبان فارسی‌ام ضعیف بود متوجه صحبت‌ها نمی‌شدم تا اینکه تصمیم گرفتم روی این موضوع کار کنم و در این زمینه به امام حسین(ع) توسل کردم و از ایشان خواستم تا کمکم کنند که الحمدالله توانستم فارسی را در حد فعلی یاد بگیرم.

آتسوکو هوشینو با اشاره به شرایط خود در کشور ژاپن ابراز داشت: من سالها تنها بودم و با پدر و مادری غیر مسلمان زندگی می‌کردم البته هنوز در ژاپن یک مسجد شیعی وجود ندارد و شهر و محل زندگی‌ام نسبتاً کوچک بود؛ اصلاً تصور نمی‌کردم که روزی برسد که با گوش خودم صدای اذان را بشنوم و از این بابت سجده شکر کردم.

وی مسلمان شدن خود را مدیون زحمات پدر و مادرش دانست و تصریح کرد: مدیون پدر و مادرم هستم زیرا آنها به آئین خودشان برای من لقمه حلال تهیه کردند و مرا حلال‌زاده به دنیا آوردند و زمینه‌ مسلمان شدنم را فراهم کردند و امیدوارم روزی برسد که پدر و مادرم خودشان متوجه شوند که چه کار بزرگی در حق من کردند.